04/14 13:30 29 [18] Дармщад vs Фрайбург [9] 0-1
04/13 16:30 29 [3] Щутгарт vs Айнтрахт Франкфурт [6] 3-0
04/13 13:30 29 [2] Байерн Мюнхен vs Кьолн [17] 2-0
04/13 13:30 29 [11] Борусия М’гладбах vs Борусия Дортмунд [5] 1-2
04/13 13:30 29 [4] РБ Лайпциг vs Волфсбург [14] 3-0
04/13 13:30 29 [16] Майнц vs Хофенхайм [8] 4-1
04/13 13:30 29 [15] Бохум vs Хайденхайм [10] 1-1
04/12 18:30 29 [7] Аугсбург vs Унион Берлин [13] 2-0
04/07 15:30 28 [14] Волфсбург vs Борусия М’гладбах [13] 1-3
04/07 13:30 28 [9] Хофенхайм vs Аугсбург [7] 3-1
04/06 16:30 28 [5] Борусия Дортмунд vs Щутгарт [3] 0-1

Първа Бундеслига (на немски: Fußball-Bundesliga) е най-високото стъпало в германския клубен футбол. Въведена е на заседание на Германския футболен съюз на 28 юли 1962 г. в Дортмунд преди сезон 1962/62.

Понятието „бундеслига“ се използва и като събирателно наименование на първенствата по още няколко клубни спорта в Австрия и Германия. Преди въвеждането на Първа Бундеслига са съществували няколко първенства на регионален принцип, победителите от които са играели финален турнир за излъчване на шампиона на Германия.

Победителят, участниците в европейските клубни турнири и изпадащите от турнира се излъчват по класическата шампионатна система – играе се всеки срещу всеки при разменени домакинства. Шампионът, вторият и третият отбор се класират директно в Шампионската лига, четвъртият отбор играе квалификация за същия турнир, петият и шестия отбор участват в Лига Европа, заедно с носителя на Купата на Германия. Последните два отбора изпадат във Втора Бундеслига, а завършилият на шестнадесетото място тим играе допълнителни две баражни срещи срещу третия от втора дивизия за участия в германския елит.

Германия - Бундеслига I е най-високото ниво на немския футбол. Състои се от 18 отбора, които играят всеки срещу всеки на принципа домакин-гост в рамките на един сезон от общо 34 кръга. Отборът, събрал най-много точки накрая на сезона, печели титлата шампион на Бундеслигата. Последните два отбора отпадат във втора Бундеслига, а третият последен отбор играе плейоф за оставане в първото ниво срещу третия отбор от втора Бундеслига. Бундеслигата е една от най-силните и конкурентни лиги в света и е дом на някои от най-големите клубове в Европа, като Байерн Мюнхен, Борусия Дортмунд и Шалке 04.