04/15 16:30 32 [10] Фиорентина vs Дженоа [12] 1-1
04/14 18:45 32 [1] Интер Милано vs Каляри [14] 2-2
04/14 16:00 32 [15] Удинезе vs Рома [5] 1-1
04/14 13:00 32 [19] Сасуоло vs Милан [2] 3-3
04/14 10:30 32 [8] Наполи vs Фрозиноне [18] 2-2
04/13 18:45 32 [4] Болоня vs Монца [11] 0-0
04/13 16:00 32 [9] Торино vs Ювентус [3] 0-0
04/13 13:00 32 [14] Лече vs Емполи [16] 1-0
04/12 18:45 32 [8] Лацио vs Салернитана [20] 4-1
04/08 18:45 31 [15] Удинезе vs Интер Милано [1] 1-2
04/07 18:45 31 [3] Ювентус vs Фиорентина [10] 1-0

Wikipedia - Серия А

Серия А е най-висшата футболна дивизия в Италия. В периода 1898 – 1929 г. италианското първенство, тогава провеждано на регионален принцип, се нарича Национално първенство по футбол (Campionato Nazionale di Football). Настоящото си име приема през 1929 г., когато преминава към формат „национални дивизии“.

Считана е за едно от най-силните футболни първенства в Европа. Главен неин спонсор е италианската телекомуникационна компания ТИМ, затова и официалното ѝ име е „Серия А ТИМ(Serie A TIM).

Първият отбор, станал шампион, е Дженоа, а отборът с най-много спечелени титли е Ювентус.

Италия - Серия А е професионално футболно първенство в Италия, което е най-високото ниво в системата на италианските футболни лиги. Организира се от Lega Nazionale Professionisti Serie A. В него участват 20 отбора, като трите най-слабо класирали се отбора отпадат в Серия Б, а първите два отбора от Серия Б заедно с победителя в плейофите заема мястото им. Сезонът протича от август до май и всеки отбор изиграва по 38 мача.

Серия А е едно от най-силните и популярни футболни първенства в света. Основано е през 1898 г. и е най-старото национално футболно първенство в света. През годините в него са играли някои от най-великите футболисти в историята, сред които Джузепе Меаца, Диего Марадона, Мишел Платини, Зинедин Зидан и Кристиано Роналдо.

Най-успешният отбор в историята на Серия А е Ювентус, който има 36 шампионски титли. След него се нареждат Милан с 19 титли, Интер с 19 титли, Дженоа с 9 титли, Торино с 7 титли и Болоня с 7 титли.

В Серия А играят някои от най-големите футболни клубове в света, сред които Ювентус, Милан, Интер, Рома, Наполи и Лацио. Лигата е много оспорвана и всеки отбор има шансове да спечели титлата. В последните години Ювентус доминира в лигата, като е печелил титлата девет поредни сезона.