03/17 15:45 25 [3] ЦСКА-София vs Ботев Пловдив [9] 4-0
03/17 13:15 25 [13] Хебър Пазарджик vs Арда Кърджали [7] 1-0
03/17 10:45 25 [8] Крумовград vs Пирин [14] 2-2
03/16 15:45 25 [1] Лудогорец vs Локомотив София [12] 6-0
03/16 13:15 25 [16] Етър Велико Търново vs Левски [4] 0-3
03/16 10:45 25 [10] Славия София vs Локомотив Пловдив [5] 1-2
03/15 16:45 25 [2] Черно Море vs ЦСКА 1948 [6] 2-1
03/15 14:15 25 [11] Берое vs Ботев Враца [15] 2-2
03/11 15:30 24 [14] Пирин vs Хебър Пазарджик [13] 1-1
03/10 15:45 24 [9] Ботев Пловдив vs Лудогорец [1] 0-2
03/10 13:15 24 [4] Левски vs Крумовград [7] 0-0
03/10 10:45 24 [15] Ботев Враца vs Арда Кърджали [9] 1-2

Първа професионална футболна лига (накратко Първа лига, официално efbet Лига поради спонсорски договор) е най-горната дивизия в българския шампионат по футбол, организирана от Българския футболен съюз и Професионалната футболна лига.

Сезонът е съставен от 30 кръга, включващ разменени гостувания, след което класирането отново се разделя на 3.

Първата шестица определя шампиона и евроквотите. Сблъсъците между отборите са само по един.

Тези между 7-о и 10-о място се борят за участие в Европа, минаващо през бараж след плейофите. Сблъсъците между отборите са по два. След което техен съперник в директен сблъсък за Лига на конференциите ще бъде заелият 3-о или 4-о място в крайното класиране, като това зависи и кой е спечелил Купата на България.

В долния край на класирането участват 6 отбора, като и те ще играят само по един път помежду си, следователно имат общо 35 срещи през кампанията. Изпадат последните два, а 14-ият ще играе бараж срещу 3-ия от Втора лига.