01/05 16:30 - АС Пикине v АСК Джарааф View
01/04 18:30 - Джамоно Фатик v АСАК Ндиамбур 1-0
01/04 18:00 - Ниари Тали v АСК Лингуере 2-1
01/04 12:00 - АС Пикине v АСК Джарааф View
06/02 16:30 - Дженерейшън Фуут v ФК Диамбарс 1-2
05/23 16:30 - ФК Диамбарс v УС Гори 5-3
05/22 16:30 - Дженерейшън Фуут v АСК Джарааф 2-0
04/11 17:00 - АСК Джарааф v АС Пикине 1-0
04/11 17:00 - Африка Промо Фуут v ФК Диамбарс View
Сенегалска купа на лигата: първото състезание по футбол на елиминационен принцип в Сенегал

Сенегалската купа на лигата е годишно състезание по футбол, провеждащо се в Сенегал. Основано е през 2009 г. и се организира от Сенегалската федерация по футбол (FSF). Купата е втората по значимост футболна надпревара в Сенегал след Сенегалската премиер лига.

Форматът на турнира е еднократен елиминационен формат, като най-добрите отбори от Сенегалската премиер лига се състезават за трофея. Победителят в турнира се класира за Купата на КАФ на следващия сезон.

Сред най-успешните отбори в историята на турнира са ASC Diaraf, Casa Sports и Stade de Mbour, като всеки от тях има по три победи. Актуален носител на трофея е Casa Sports, който спечели трофея през 2022 г.

Сенегалската купа на лигата е важна надпревара в сенегалския футбол, предоставяща възможност на отборите да се състезават за трофей и да се класират за континентално състезание. Турнирът също така помага за развитието на сенегалския футбол, като осигурява платформа за изгряващи таланти да представят уменията си.