05/18 15:00 3 Локомотив София v Ботев Враца View
05/18 15:00 3 Локомотив Пловдив v Левски View
05/18 15:00 4 Славия София v Ботев Пловдив View
05/18 15:00 4 Арда Кърджали v ЦСКА 1948 View
05/18 15:00 3 Пирин v Етър Велико Търново View
05/18 15:00 3 Хебър Пазарджик v Берое View
05/18 15:00 3 ЦСКА-София v Крумовград View
05/22 15:00 4 Лудогорец v Локомотив Пловдив View
05/22 15:00 4 Берое v Локомотив София View
05/22 15:00 5 ЦСКА 1948 v Ботев Пловдив View
05/22 15:00 4 Етър Велико Търново v Ботев Враца View
05/22 15:00 4 Пирин v Хебър Пазарджик View

Първа професионална футболна лига (накратко Първа лига, официално efbet Лига поради спонсорски договор) е най-горната дивизия в българския шампионат по футбол, организирана от Българския футболен съюз и Професионалната футболна лига.

Сезонът е съставен от 30 кръга, включващ разменени гостувания, след което класирането отново се разделя на 3.

Първата шестица определя шампиона и евроквотите. Сблъсъците между отборите са само по един.

Тези между 7-о и 10-о място се борят за участие в Европа, минаващо през бараж след плейофите. Сблъсъците между отборите са по два. След което техен съперник в директен сблъсък за Лига на конференциите ще бъде заелият 3-о или 4-о място в крайното класиране, като това зависи и кой е спечелил Купата на България.

В долния край на класирането участват 6 отбора, като и те ще играят само по един път помежду си, следователно имат общо 35 срещи през кампанията. Изпадат последните два, а 14-ият ще играе бараж срещу 3-ия от Втора лига.

"България - Първа Лига" е най-високото ниво на професионален футбол в България. Създадена е през 1924 г. и в нея участват 16 отбора, които играят по 30 мача през редовния сезон. Първите 6 отбора се класират за плейофите за шампионската титла, а последните 4 изпадат във Втора лига. Първенецът на "България - Първа Лига" печели право на участие в квалификациите за Шампионската лига, а вторият и третият - за Лигата на конференциите на УЕФА.