04/11 15:45 8 [7] ЦСКА 1948 v Лудогорец [1] 0-1
04/09 15:30 28 [14] Локомотив София v Берое [10] 1-0
04/08 16:30 28 [5] Локомотив Пловдив v Черно Море [3] 1-0
04/08 14:00 28 [15] Ботев Враца v Крумовград [6] 0-0
04/07 17:15 28 [13] Пирин v Лудогорец [1] 0-2
04/07 14:45 28 [9] Ботев Пловдив v ЦСКА 1948 [8] 0-0
04/07 11:45 28 [4] Левски v ЦСКА-София [3] 0-2
04/06 17:15 28 [9] Арда Кърджали v Славия София [11] 2-1
04/06 14:45 28 [12] Хебър Пазарджик v Етър Велико Търново [16] 3-0
04/04 16:30 27 [3] Черно Море v Локомотив София [14] 3-0
04/04 14:00 27 [10] Берое v Ботев Пловдив [9] 0-3
04/04 11:30 27 [7] ЦСКА 1948 v Ботев Враца [15] 0-0

Първа професионална футболна лига (накратко Първа лига, официално efbet Лига поради спонсорски договор) е най-горната дивизия в българския шампионат по футбол, организирана от Българския футболен съюз и Професионалната футболна лига.

Сезонът е съставен от 30 кръга, включващ разменени гостувания, след което класирането отново се разделя на 3.

Първата шестица определя шампиона и евроквотите. Сблъсъците между отборите са само по един.

Тези между 7-о и 10-о място се борят за участие в Европа, минаващо през бараж след плейофите. Сблъсъците между отборите са по два. След което техен съперник в директен сблъсък за Лига на конференциите ще бъде заелият 3-о или 4-о място в крайното класиране, като това зависи и кой е спечелил Купата на България.

В долния край на класирането участват 6 отбора, като и те ще играят само по един път помежду си, следователно имат общо 35 срещи през кампанията. Изпадат последните два, а 14-ият ще играе бараж срещу 3-ия от Втора лига.

"България - Първа Лига" е най-високото ниво на професионален футбол в България. Създадена е през 1924 г. и в нея участват 16 отбора, които играят по 30 мача през редовния сезон. Първите 6 отбора се класират за плейофите за шампионската титла, а последните 4 изпадат във Втора лига. Първенецът на "България - Първа Лига" печели право на участие в квалификациите за Шампионската лига, а вторият и третият - за Лигата на конференциите на УЕФА.