10/28 13:15 16 [15] Пирин v Локомотив Пловдив [4] 0-0
10/24 17:00 15 [14] Хебър Пазарджик v Берое [12] 1-1
10/24 14:30 15 [15] Пирин v Септември София [13] 1-4
10/23 16:15 15 [3] Лудогорец v Ботев Пловдив [10] 1-0
10/23 13:45 15 [12] Ботев Враца v ЦСКА-София [1] 0-4
10/22 16:45 15 [7] Левски v Локомотив Пловдив [4] 1-1
10/22 14:30 15 [8] Славия София v ЦСКА 1948 [2] 1-1
10/22 12:15 15 [16] Спартак Варна v Черно Море [7] 0-0
10/21 16:45 15 [9] Арда Кърджали v Локомотив София [8] 2-2
10/19 15:45 5 [10] Ботев Пловдив v ЦСКА-София [3] 0-1
10/17 17:00 14 [11] Берое v Лудогорец [4] 0-4
10/17 14:30 14 [5] Локомотив Пловдив v Славия София [7] 3-0

Първа професионална футболна лига (накратко Първа лига, официално efbet Лига поради спонсорски договор) е най-горната дивизия в българския шампионат по футбол, организирана от Българския футболен съюз и Професионалната футболна лига.

Сезонът е съставен от 30 кръга, включващ разменени гостувания, след което класирането отново се разделя на 3.

Първата шестица определя шампиона и евроквотите. Сблъсъците между отборите са само по един.

Тези между 7-о и 10-о място се борят за участие в Европа, минаващо през бараж след плейофите. Сблъсъците между отборите са по два. След което техен съперник в директен сблъсък за Лига на конференциите ще бъде заелият 3-то или 4-то място в крайното класиране, като това зависи и кой е спечелил Купата на България.

В долния край на класирането участват 6 отбора, като и те ще играят само по един път помежду си, следователно имат общо 35 срещи през кампанията. Изпадат последните два, а 14-ият ще играе бараж срещу 3-ия от Втора лига.

"България - Първа Лига" е най-високото ниво на професионален футбол в България. Създадена е през 1924 г. и в нея участват 16 отбора, които играят по 30 мача през редовния сезон. Първите 6 отбора се класират за плейофите за шампионската титла, а последните 4 изпадат във Втора лига. Първенецът на "България - Първа Лига" печели право на участие в квалификациите за Шампионската лига, а вторият и третият - за Лигата на конференциите на УЕФА.