09/02 18:15 8 [4] Берое v ЦСКА-София [10] 0-3
09/02 16:00 8 [12] Локомотив София v Етър Велико Търново [15] 1-3
09/01 18:30 8 [13] Ботев Пловдив v Славия София [14] 3-1
09/01 16:15 8 [12] Ботев Враца v Черно Море [2] 0-1
09/01 14:00 8 [15] Пирин v Арда Кърджали [10] 0-2
08/28 17:30 7 [14] Славия София v ЦСКА 1948 [7] 0-2
08/27 18:15 7 [7] Лудогорец v Берое [3] 5-0
08/27 16:00 7 [15] Етър Велико Търново v Ботев Пловдив [14] 1-2
08/27 16:00 7 Арда Кърджали v Левски Postponed
08/26 18:15 7 [9] ЦСКА-София v Черно Море [2] 1-1
08/26 16:00 7 [6] Крумовград v Локомотив София [11] 2-0
08/25 18:15 7 [4] Хебър Пазарджик v Локомотив Пловдив [2] 3-4

Първа професионална футболна лига (накратко Първа лига, официално efbet Лига поради спонсорски договор) е най-горната дивизия в българския шампионат по футбол, организирана от Българския футболен съюз и Професионалната футболна лига.

Сезонът е съставен от 30 кръга, включващ разменени гостувания, след което класирането отново се разделя на 3.

Първата шестица определя шампиона и евроквотите. Сблъсъците между отборите са само по един.

Тези между 7-о и 10-о място се борят за участие в Европа, минаващо през бараж след плейофите. Сблъсъците между отборите са по два. След което техен съперник в директен сблъсък за Лига на конференциите ще бъде заелият 3-о или 4-о място в крайното класиране, като това зависи и кой е спечелил Купата на България.

В долния край на класирането участват 6 отбора, като и те ще играят само по един път помежду си, следователно имат общо 35 срещи през кампанията. Изпадат последните два, а 14-ият ще играе бараж срещу 3-ия от Втора лига.

"България - Първа Лига" е най-високото ниво на професионален футбол в България. Създадена е през 1924 г. и в нея участват 16 отбора, които играят по 30 мача през редовния сезон. Първите 6 отбора се класират за плейофите за шампионската титла, а последните 4 изпадат във Втора лига. Първенецът на "България - Първа Лига" печели право на участие в квалификациите за Шампионската лига, а вторият и третият - за Лигата на конференциите на УЕФА.