08/07 16:00 4 [4] ЦСКА 1948 v Хебър Пазарджик [10] 1-1
08/06 18:15 4 [2] Локомотив Пловдив v Левски [3] 2-1
08/06 15:45 4 [8] ЦСКА-София v Славия София [13] 1-1
08/05 18:15 4 [11] Локомотив София v Пирин [15] 2-0
08/05 16:00 4 [10] Ботев Враца v Лудогорец [12] 0-5
08/04 18:15 4 [13] Ботев Пловдив v Арда Кърджали [14] 0-2
08/04 16:00 4 [2] Черно Море v Етър Велико Търново [16] 2-1
07/31 18:15 3 [7] Локомотив Пловдив v Ботев Враца [9] 4-0
07/30 18:15 3 [10] Левски v Локомотив София [9] 6-0
07/30 16:00 3 Арда Кърджали v ЦСКА 1948 Postponed
07/29 18:15 3 [15] Пирин v Ботев Пловдив [14] 0-0
07/29 16:00 3 [13] Хебър Пазарджик v Берое [3] 1-0

Първа професионална футболна лига (накратко Първа лига, официално efbet Лига поради спонсорски договор) е най-горната дивизия в българския шампионат по футбол, организирана от Българския футболен съюз и Професионалната футболна лига.

Сезонът е съставен от 30 кръга, включващ разменени гостувания, след което класирането отново се разделя на 3.

Първата шестица определя шампиона и евроквотите. Сблъсъците между отборите са само по един.

Тези между 7-о и 10-о място се борят за участие в Европа, минаващо през бараж след плейофите. Сблъсъците между отборите са по два. След което техен съперник в директен сблъсък за Лига на конференциите ще бъде заелият 3-о или 4-о място в крайното класиране, като това зависи и кой е спечелил Купата на България.

В долния край на класирането участват 6 отбора, като и те ще играят само по един път помежду си, следователно имат общо 35 срещи през кампанията. Изпадат последните два, а 14-ият ще играе бараж срещу 3-ия от Втора лига.

"България - Първа Лига" е най-високото ниво на професионален футбол в България. Създадена е през 1924 г. и в нея участват 16 отбора, които играят по 30 мача през редовния сезон. Първите 6 отбора се класират за плейофите за шампионската титла, а последните 4 изпадат във Втора лига. Първенецът на "България - Първа Лига" печели право на участие в квалификациите за Шампионската лига, а вторият и третият - за Лигата на конференциите на УЕФА.