07/14 15:45 1 [15] Пирин v Берое [2] 1-2
06/11 16:00 1 [4] Левски v Арда Кърджали [1] 2-0
06/07 15:45 35 [4] Левски v ЦСКА-София [2] 0-2
06/07 15:45 35 [3] ЦСКА 1948 v Локомотив Пловдив [6] 0-0
06/07 15:45 35 [5] Черно Море v Лудогорец [1] 0-1
06/06 16:30 36 [1] Славия София v Локомотив София [3] 2-0
06/06 16:30 36 Ботев Пловдив v Арда Кърджали 0-3
06/05 15:30 35 Септември София v Ботев Враца 3-1
06/05 15:30 35 [4] Хебър Пазарджик v Берое [1] 3-1
06/05 15:30 35 Пирин v Спартак Варна 2-0
06/03 17:30 34 [2] Лудогорец v Левски [4] 3-2
06/03 15:00 34 [1] ЦСКА-София v ЦСКА 1948 [3] 1-1

Първа професионална футболна лига (накратко Първа лига, официално efbet Лига поради спонсорски договор) е най-горната дивизия в българския шампионат по футбол, организирана от Българския футболен съюз и Професионалната футболна лига.

Сезонът е съставен от 30 кръга, включващ разменени гостувания, след което класирането отново се разделя на 3.

Първата шестица определя шампиона и евроквотите. Сблъсъците между отборите са само по един.

Тези между 7-о и 10-о място се борят за участие в Европа, минаващо през бараж след плейофите. Сблъсъците между отборите са по два. След което техен съперник в директен сблъсък за Лига на конференциите ще бъде заелият 3-о или 4-о място в крайното класиране, като това зависи и кой е спечелил Купата на България.

В долния край на класирането участват 6 отбора, като и те ще играят само по един път помежду си, следователно имат общо 35 срещи през кампанията. Изпадат последните два, а 14-ият ще играе бараж срещу 3-ия от Втора лига.

"България - Първа Лига" е най-високото ниво на професионален футбол в България. Създадена е през 1924 г. и в нея участват 16 отбора, които играят по 30 мача през редовния сезон. Първите 6 отбора се класират за плейофите за шампионската титла, а последните 4 изпадат във Втора лига. Първенецът на "България - Първа Лига" печели право на участие в квалификациите за Шампионската лига, а вторият и третият - за Лигата на конференциите на УЕФА.