02/25 12:30 22 [13] Локомотив София v Крумовград [9] 0-2
02/24 15:45 22 [5] Левски v Арда Кърджали [8] 4-0
02/24 13:15 22 [2] Черно Море v ЦСКА-София [3] 1-0
02/24 10:45 22 [4] Локомотив Пловдив v Хебър Пазарджик [13] 1-2
02/23 15:30 22 [8] Ботев Пловдив v Етър Велико Търново [16] 2-0
02/23 13:00 22 [15] Ботев Враца v Пирин [14] 1-2
02/19 14:00 21 [3] Лудогорец v Черно Море [1] 3-1
02/18 15:45 21 [3] ЦСКА-София v Ботев Враца [15] 3-0
02/18 13:15 21 [7] Арда Кърджали v Локомотив Пловдив [5] 1-2
02/18 10:45 21 [16] Етър Велико Търново v ЦСКА 1948 [6] 1-1
02/17 15:00 21 [14] Пирин v Левски [6] 1-2
02/17 12:30 21 [12] Славия София v Берое [9] 3-0

Първа професионална футболна лига (накратко Първа лига, официално efbet Лига поради спонсорски договор) е най-горната дивизия в българския шампионат по футбол, организирана от Българския футболен съюз и Професионалната футболна лига.

Сезонът е съставен от 30 кръга, включващ разменени гостувания, след което класирането отново се разделя на 3.

Първата шестица определя шампиона и евроквотите. Сблъсъците между отборите са само по един.

Тези между 7-о и 10-о място се борят за участие в Европа, минаващо през бараж след плейофите. Сблъсъците между отборите са по два. След което техен съперник в директен сблъсък за Лига на конференциите ще бъде заелият 3-о или 4-о място в крайното класиране, като това зависи и кой е спечелил Купата на България.

В долния край на класирането участват 6 отбора, като и те ще играят само по един път помежду си, следователно имат общо 35 срещи през кампанията. Изпадат последните два, а 14-ият ще играе бараж срещу 3-ия от Втора лига.

"България - Първа Лига" е най-високото ниво на професионален футбол в България. Създадена е през 1924 г. и в нея участват 16 отбора, които играят по 30 мача през редовния сезон. Първите 6 отбора се класират за плейофите за шампионската титла, а последните 4 изпадат във Втора лига. Първенецът на "България - Първа Лига" печели право на участие в квалификациите за Шампионската лига, а вторият и третият - за Лигата на конференциите на УЕФА.