11/22 12:30 16 Локомотив София v Haskovo 2-1
11/09 16:30 15 Лудогорец v Локомотив Пловдив 2-0
11/08 15:30 15 Литекс v Ботев Пловдив 1-2
11/08 12:30 15 Марек Дупница v Черно Море 1-3
11/08 12:30 15 Славия София v Локомотив София 1-2
11/03 15:45 14 Берое v Литекс 2-0
11/02 12:30 14 Локомотив Пловдив v Haskovo 1-0
11/02 12:30 14 Черно Море v Ботев Пловдив 2-1
11/02 11:00 14 Локомотив София v Левски 0-1

Първа професионална футболна лига (накратко Първа лига, официално efbet Лига поради спонсорски договор) е най-горната дивизия в българския шампионат по футбол, организирана от Българския футболен съюз и Професионалната футболна лига.

Сезонът е съставен от 30 кръга, включващ разменени гостувания, след което класирането отново се разделя на 3.

Първата шестица определя шампиона и евроквотите. Сблъсъците между отборите са само по един.

Тези между 7-о и 10-о място се борят за участие в Европа, минаващо през бараж след плейофите. Сблъсъците между отборите са по два. След което техен съперник в директен сблъсък за Лига на конференциите ще бъде заелият 3-то или 4-то място в крайното класиране, като това зависи и кой е спечелил Купата на България.

В долния край на класирането участват 6 отбора, като и те ще играят само по един път помежду си, следователно имат общо 35 срещи през кампанията. Изпадат последните два, а 14-ият ще играе бараж срещу 3-ия от Втора лига.

"България - Първа Лига" е най-високото ниво на професионален футбол в България. Създадена е през 1924 г. и в нея участват 16 отбора, които играят по 30 мача през редовния сезон. Първите 6 отбора се класират за плейофите за шампионската титла, а последните 4 изпадат във Втора лига. Първенецът на "България - Първа Лига" печели право на участие в квалификациите за Шампионската лига, а вторият и третият - за Лигата на конференциите на УЕФА.