04/26 14:00 35 Локомотив София v Neftochimik 1962 3-0
04/26 13:15 35 Ботев Пловдив v Левски 2-0
04/19 14:00 34 Pirin Gotse Delchev v Локомотив София 1-2
04/19 13:15 34 Локомотив Пловдив v Ботев Пловдив 0-3
04/17 14:00 34 Neftochimik 1962 v Славия София 0-3
04/13 16:30 33 Локомотив Пловдив v ЦСКА-София 2-0
04/13 14:00 33 Neftochimik 1962 v Берое 1-0
04/13 14:00 33 Pirin Gotse Delchev v Славия София 0-2
04/13 12:45 33 Черно Море v Лудогорец 1-1

Първа професионална футболна лига (накратко Първа лига, официално efbet Лига поради спонсорски договор) е най-горната дивизия в българския шампионат по футбол, организирана от Българския футболен съюз и Професионалната футболна лига.

Сезонът е съставен от 30 кръга, включващ разменени гостувания, след което класирането отново се разделя на 3.

Първата шестица определя шампиона и евроквотите. Сблъсъците между отборите са само по един.

Тези между 7-о и 10-о място се борят за участие в Европа, минаващо през бараж след плейофите. Сблъсъците между отборите са по два. След което техен съперник в директен сблъсък за Лига на конференциите ще бъде заелият 3-то или 4-то място в крайното класиране, като това зависи и кой е спечелил Купата на България.

В долния край на класирането участват 6 отбора, като и те ще играят само по един път помежду си, следователно имат общо 35 срещи през кампанията. Изпадат последните два, а 14-ият ще играе бараж срещу 3-ия от Втора лига.

"България - Първа Лига" е най-високото ниво на професионален футбол в България. Създадена е през 1924 г. и в нея участват 16 отбора, които играят по 30 мача през редовния сезон. Първите 6 отбора се класират за плейофите за шампионската титла, а последните 4 изпадат във Втора лига. Първенецът на "България - Първа Лига" печели право на участие в квалификациите за Шампионската лига, а вторият и третият - за Лигата на конференциите на УЕФА.