08/23 15:00 6 Локомотив София v Лудогорец 2-2
08/22 17:00 6 ЦСКА-София v Марек Дупница 5-0
08/17 17:00 5 Левски v Ботев Пловдив 2-1
08/17 15:00 5 Марек Дупница v Локомотив Пловдив 0-0
08/17 15:00 5 Haskovo v Локомотив София 0-0
08/16 17:00 5 Лудогорец v ЦСКА-София 2-0
08/10 17:00 4 Берое v Левски 2-1
08/10 17:00 4 ЦСКА-София v Haskovo 4-0
08/09 17:00 4 Локомотив Пловдив v Лудогорец 1-4
08/09 15:00 4 Черно Море v Марек Дупница 0-1

Първа професионална футболна лига (накратко Първа лига, официално efbet Лига поради спонсорски договор) е най-горната дивизия в българския шампионат по футбол, организирана от Българския футболен съюз и Професионалната футболна лига.

Сезонът е съставен от 30 кръга, включващ разменени гостувания, след което класирането отново се разделя на 3.

Първата шестица определя шампиона и евроквотите. Сблъсъците между отборите са само по един.

Тези между 7-о и 10-о място се борят за участие в Европа, минаващо през бараж след плейофите. Сблъсъците между отборите са по два. След което техен съперник в директен сблъсък за Лига на конференциите ще бъде заелият 3-то или 4-то място в крайното класиране, като това зависи и кой е спечелил Купата на България.

В долния край на класирането участват 6 отбора, като и те ще играят само по един път помежду си, следователно имат общо 35 срещи през кампанията. Изпадат последните два, а 14-ият ще играе бараж срещу 3-ия от Втора лига.

"България - Първа Лига" е най-високото ниво на професионален футбол в България. Създадена е през 1924 г. и в нея участват 16 отбора, които играят по 30 мача през редовния сезон. Първите 6 отбора се класират за плейофите за шампионската титла, а последните 4 изпадат във Втора лига. Първенецът на "България - Първа Лига" печели право на участие в квалификациите за Шампионската лига, а вторият и третият - за Лигата на конференциите на УЕФА.