10/03 13:00 11 Локомотив София v Берое 0-3
09/29 16:30 10 Литекс v Марек Дупница 3-0
09/28 14:00 10 Черно Море v Локомотив София 0-1
09/28 14:00 10 Славия София v Haskovo 1-0
09/27 14:00 10 Ботев Пловдив v Локомотив Пловдив 2-0
09/21 17:15 9 Лудогорец v Литекс 4-1
09/20 16:00 9 ЦСКА-София v Локомотив София 3-0
09/20 15:30 9 Локомотив Пловдив v Берое 0-3
09/20 14:00 9 Марек Дупница v Ботев Пловдив 1-1

Първа професионална футболна лига (накратко Първа лига, официално efbet Лига поради спонсорски договор) е най-горната дивизия в българския шампионат по футбол, организирана от Българския футболен съюз и Професионалната футболна лига.

Сезонът е съставен от 30 кръга, включващ разменени гостувания, след което класирането отново се разделя на 3.

Първата шестица определя шампиона и евроквотите. Сблъсъците между отборите са само по един.

Тези между 7-о и 10-о място се борят за участие в Европа, минаващо през бараж след плейофите. Сблъсъците между отборите са по два. След което техен съперник в директен сблъсък за Лига на конференциите ще бъде заелият 3-то или 4-то място в крайното класиране, като това зависи и кой е спечелил Купата на България.

В долния край на класирането участват 6 отбора, като и те ще играят само по един път помежду си, следователно имат общо 35 срещи през кампанията. Изпадат последните два, а 14-ият ще играе бараж срещу 3-ия от Втора лига.

"България - Първа Лига" е най-високото ниво на професионален футбол в България. Създадена е през 1924 г. и в нея участват 16 отбора, които играят по 30 мача през редовния сезон. Първите 6 отбора се класират за плейофите за шампионската титла, а последните 4 изпадат във Втора лига. Първенецът на "България - Първа Лига" печели право на участие в квалификациите за Шампионската лига, а вторият и третият - за Лигата на конференциите на УЕФА.