07/19 15:30 1 Славия София v Марек Дупница 4-1
05/18 16:30 40 Лудогорец v Черно Море 3-1
05/17 15:00 40 Берое v Neftochimik 1962 3-0
05/17 15:00 40 Славия София v Pirin Gotse Delchev 2-0
05/17 12:30 40 ЦСКА-София v Локомотив Пловдив 1-1
05/12 15:00 39 Черноморец v Локомотив София 1-2
05/12 15:00 39 Pirin Gotse Delchev v Берое 1-2
05/11 16:30 39 Левски v Лудогорец 2-3
05/11 12:30 39 Локомотив Пловдив v Литекс 0-5
05/11 12:30 39 Ботев Пловдив v ЦСКА-София 0-0

Първа професионална футболна лига (накратко Първа лига, официално efbet Лига поради спонсорски договор) е най-горната дивизия в българския шампионат по футбол, организирана от Българския футболен съюз и Професионалната футболна лига.

Сезонът е съставен от 30 кръга, включващ разменени гостувания, след което класирането отново се разделя на 3.

Първата шестица определя шампиона и евроквотите. Сблъсъците между отборите са само по един.

Тези между 7-о и 10-о място се борят за участие в Европа, минаващо през бараж след плейофите. Сблъсъците между отборите са по два. След което техен съперник в директен сблъсък за Лига на конференциите ще бъде заелият 3-то или 4-то място в крайното класиране, като това зависи и кой е спечелил Купата на България.

В долния край на класирането участват 6 отбора, като и те ще играят само по един път помежду си, следователно имат общо 35 срещи през кампанията. Изпадат последните два, а 14-ият ще играе бараж срещу 3-ия от Втора лига.

"България - Първа Лига" е най-високото ниво на професионален футбол в България. Създадена е през 1924 г. и в нея участват 16 отбора, които играят по 30 мача през редовния сезон. Първите 6 отбора се класират за плейофите за шампионската титла, а последните 4 изпадат във Втора лига. Първенецът на "България - Първа Лига" печели право на участие в квалификациите за Шампионската лига, а вторият и третият - за Лигата на конференциите на УЕФА.